Normal
0
21
false
false
false
PL
X-NONE
X-NONE
MicrosoftInternetExplorer4
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Komitet Wyborczy SLD w Wielkopolsce wspólnie z Radą Powiatową w Gnieźnie zorganizował 24 września 2011 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie Regionalną Konferencję „Lepsze życie to sprawiedliwa polityka społeczna”. W konferencji wzięło udział ponad 250 osób reprezentujących środowiska organizacji pozarządowych, związków zawodowych, samorządów terytorialnych i pomocniczych, rodzinnych ogrodów działkowych, kandydaci do Sejmu z okręgu nr 37 oraz kandydat do Senatu z okręgu 92- Zdzisław Kujawa.
aśnie oferta skierowana do tych dwóch grup i oferta do pracodawców, którzy powinni otrzymać ulgi, chociażby w postaci zmniejszonych składek na ubezpieczenie społeczne, refundacji części kosztów z funduszu pracy. To są takie bardzo jasno sformułowane postulaty, które tak naprawdę mają działać, interweniować nie tylko na dziś, ale także w przyszłość.
Młody człowiek, który zostaje zatrudniony nie na podstawie umowy i o pracę, tylko na tzw. "umowę śmieciową", czyli umowę o dzieło, umowę zlecenia itp., on jest bez szans np. wobec banku. Chce założyć rodzinę, chce wziąć kredyt na mieszkanie, żaden bank nie da mu kredytu, bo on nie ma stałego źródła dochodu. Stąd m.in. z jednej strony fala emigracji, ale z drugiej - demografowie biją na alarm - ujemny przyrost naturalny. Młodzi ludzie nie decydują się na dzieci, bo nie mają bezpieczeństwa socjalnego. To jest kolejne wielkie wyzwanie, cała Europa się starzeje, Polska też się starzeje. Żeby prowadzić dobrą politykę demograficzną przede wszystkim musimy dać młodym ludziom bezpieczeństwo socjalne. Skąd na to pieniądze? - Na podstawie danych z Ministerstwa Finansów, w sferze podatków PIT, CIT i VAT, mamy 473 różnego rodzaju ulgi i zwolnienia skutkujące negatywnie dla budżetu na kwotę 65 miliardów złotych. Rozumiem, że zostawiamy ulgi związane z VAT-em, czyli ulgi na odzież dziecięcą, lekarstwa, książki, nadal mamy około 30 miliardów złotych, które mogą być inaczej dystrybuowane, po prostu nie tracone i skierowane na te działy, które wymagają takiego strumienia pieniędzy.
Następnie głos zabrał europoseł Marek Siwiec. – Cieszę się, że jestem w Gnieźnie i że mogę państwu polecić znakomite kandydatury Tadeusza Tomaszewskiego, Anny Bańkowskiej, Zdzisława Kujawy, czy też Elżbiety Streker – Dembińskiej – to doskonali fachowcy w swoich dziedzinach i warto ich wybrać. Trzeba ich wybrać, bo nie może być tak, że premier Tusk przypomina sobie nagle o wyborcach i wozi się pięknym autobusem z hasłem „Zrobimy więcej”. Jeżeli „Zrobimy więcej” znaczy więcej dziadostwa, to ja dziękuję za taki rząd. Myślę, że polska lewica jest w stanie skonstruować lepszy rząd na te trudne czasy – zaznaczył.
Wojciech Olejniczak – To jest program realny i to program, który powinien być zrealizowany na ten program są potrzebne pieniądze dlatego też proponujemy zrównoważony system pozyskiwanie środków do budżetu i sprawiedliwy podział, to znaczy, że podatki trzeba płacić, to znaczy, że podatki powinny być zróżnicowane i progresywne, ci którzy zarabiają więcej powinni płacić większe podatki, większe składki a ci którzy nie mają za co żyć powinni otrzymywać pomoc od państwa w różnej formie. Trzeba wrócić do tego systemu który był to zła polityka Zyty Gilowskiej, PiS-u i kontynuacja PO spowodowała, że w budżecie brakuje ok 30 mld zł tylko i wyłącznie poprzez jedną decyzję, trzeba do tego wrócić skorygować to, to są pieniądze które są potrzebne dla tych którzy dzisiaj nie są objęci ulgą prorodzinna, dla tych którzy nie są w stanie sami prowadzić gospodarstwa domowego z różnych powodów, albo choroba , nieszczęśliwy wypadek trzeba takim ludziom pomagać jednocześnie też mówimy, że w naszej polityce jest więcej działań które idzie w kierunku poprawy jakości usług publicznych, edukacji , służba zdrowia , komunikacja to są sprawy które nam są bardzo bliskie i powinny być realizowane nie indywidualnie ale przez państwo.
"Ja przyjechałem do Gniezna po to, żeby nie tylko poprzeć posła Tadeusza Tomaszewskiego, bo to jest oczywiste, ale żeby namówić wszystkich tutaj, w tym mieście, w tym powiecie, w sąsiednich powiatach, żeby na niego głosować, żeby pójść do wyborów, żeby zwyciężył państwa głos, a nie decyzja jednego czy drugiego w Warszawie, w Szczecinie, w innych miastach. To państwo będą decydować. Wielokrotnie wam się udawało, nie zawsze było łatwo. Wiecie na kogo oddać głos, prawda?" - apelował eurodeputowany Wojciech Olejniczak, którego przemówienie spotkało się z gromkimi brawami i głośnym "tak" padającym ze strony publiczności.
Na konferencji obecni byli także kandydaci w wyborach parlamentarnych z okręgu 37 - Piotr Mieloch, Eugeniusz Siczyński, Maria Taciak, kandydat do Senatu RP w okręgu nr 92 - Zdzisław Kujawa. Nie zabrakło, także przedstawicieli władz samorządowych m.in. obecny był Prezydent Gniezna – Jacek Kowalski oraz radni SLD miasta Gniezna i powiatu Gnieźnieńskiego na czele z przewodniczącymi klubów Henrykiem Gędkiem i Telesforem Gościniakiem, a także Przewodniczący Klubu Radnych SLD w Sejmiku Wielkopolskim – Marek Niedbała.
źródło: materiał sporządzony na podstawie wypowiedzi nagranych przez gnieźnieńskie media
Źródło cytatów: gniezno.com.pl