Data dodania: 2013-10-03
Rada Powiatowa SLD wskazała poprzez wybór Damian Sobczaka – radnego powiatu gnieźnieńskiego, Sekretarza RP SLD w Gnieźnie delegatem na Krajową Konwencję SLD, która odbędzie się 14 grudnia 2013 roku.
Władze miejskie i powiatowe wspólnie z radnymi SLD przyjęli następujące stanowiska w sprawach: przywrócenia w Gnieźnie poradni onkologicznej oraz toczącej się kampanii zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum powiatowego o odwołanie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Poseł Tadeusz Tomaszewski Przewodniczący RP SLD przedstawił kalendarz przygotowań partii do wyborów europejskich i samorządowych oraz inicjatywy legislacyjne Klubu Poselskiego SLD, a także uchwałę Rady Krajowej i Rady Wojewódzkiej SLD.
Stanowisko
Rady Miejskiej i Powiatowej SLD oraz Klubu Radnych SLD w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego
z dnia 2 października 2013 roku
w sprawie: kampanii referendalnej o odwołanie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
Radni, członkowie władz miejskich i powiatowych SLD uważają, ze referendum jest prawem obywateli i bardzo ważnym elementem demokracji. Referendum nie może być jednak wykorzystywane do koniunkturalnych celów politycznych będących w sprzeczności z faktycznymi problemami powiatu i jego obywateli.
Przedstawiciele inicjatywy referendalnej podważają wprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem zamiany w funkcjonowaniu placówek oświatowych. Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka zmienił zakres swojej pracy ze względu na reformę tego rodzaju szkolnictwa w Polsce. Szkoła nadal istnieje i ma charakter szkoły szpitalnej służącej młodym pacjentom Szpitala „Dziekanka”, a część uczniów kontynuuje naukę w szkołach publicznych na terenie Gniezna.
Zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu szkół w Trzemesznie, zostały wprowadzone w porozumieniu z Burmistrzem. Wszystkie placówki oświatowe istnieją, działają normalnie, uczniowie pobierają naukę, a nauczyciele zachowali pracę.
Komitet Referendalny kłamliwie sugeruje o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie.
Równie nieprawdziwa jest informacja dotycząca braku środków finansowych na drogi. Łącznie wartość inwestycji drogowych w 2013 roku wyniesie ok. 3 mln zł..
Rozbudowa szpitala prowadzona przez poprzedniego Dyrektora ZOZ-u przebiegała bez należytego kierownictwa, nadzoru inwestycyjnego i autorskiego, niezgodnie z prawem oraz sztuką budowlaną. Dziś odpowiedzialność za partactwo, stratę czasu i wiele milionów złotych próbuje się przerzucić na obecny Zarząd i Radę Powiatu. Uważamy, że rozpoczęta ponownie rozbudowa szpitala według nowego projektu jest Naszym wspólnym obowiązkiem wobec mieszkańców.
Apelujemy do inicjatorów kampanii, aby nie wprowadzali w błąd mieszkańców przy podpisywaniu list mówiąc, że chodzi o tzw. „likwidację przychodni”, a nie referendum.
Władze SLD powiatu gnieźnieńskiego oczekują od organizatorów referendum konstruktywnego dialogu oraz zaprzestania działań, które mogą sparaliżować prace samorządu powiatowego.
Wysokie koszty referendum poniesiemy My Mieszkańcy powiatu!
SZANOWNI PAŃSTWO! MIESZKAŃCY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO!
BĄDŹMY RAZEM, NIE DAJMY SIĘ PODZIELIĆ PRZEZ
INICJATORÓW REFERENDUM!
Stanowisko
Rady Miejskiej i Powiatowej SLD
z dnia 2 października 2013 roku
w sprawie: przywrócenia w Gnieźnie poradni onkologicznej.
Członkowie i radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Gnieźnie
i powiecie gnieźnieńskim popierają postulat Gnieźnieńskich Amazonek o przywrócenie w Gnieźnie poradni onkologicznej.
Ponad 140 tys. mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego w tym 1500 kobiet po amputacji piersi i około 2 tys. osób z innymi rozpoznaniami onkologicznymi zostało pozbawionych dostępu leczenia i profilaktyki w publicznej poradni onkologicznej.
Ponad 3 tys. osób z naszego powiatu musi jeździć do Poznania
a wcześniej walczyć o skierowania. Brak poradni onkologicznej utrudnia kobietom po amputacji piersi wnioskowanie o kolejną protezę.
&nb