Data dodania: 2009-11-23
W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP i Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan
w Poznaniu – Tadeusz Tomaszewski, Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie – Telesfor Gościniak, Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan – Stanisław Dolaciński, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie – Małgorzata Matczak, Dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie – Aleksandra Kuźniak, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Ze strony Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu obecni byli Zastępca Komendanta WWK - Piotr Zerbe, Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Poznaniu – Sylwia Olszak, Lider klubu Pracy w Gnieźnie – Kinga Szyczeska, lokalne i regionalne media.
MCK to wspólne przedsięwzięcie Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Poznaniu,Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Poznaniu i Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie - kolejna inicjatywa Porozumienia z 24 kwietnia 2008r., w ramach którego (przypomn.) w roku 2008 utworzono Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw
Obywatelskich, obejmujące Gminne Centrum Informacji SIEĆ”oraz Klub Pracy-realizujące przedsięwzięcia
projektowe skierowane do różnych grup na rynku, proponujące różne formy aktywności zawodowej i pozazawodowej.
W roku bieżącym Partnerzy realizują kolejny z projektów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „ Pozarządowy Inkubator Inicjatyw Obywatelskich”. Z nim koresponduje, poszerza spektrum działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Klubów Pracy i Gminnych Centrów Informacji - Młodzieżowe Centrum Kariery. Adresatami MCK są przed wszystkim osoby w wieku od 15 do 25 lat. Beneficjenci projektu to również osoby bezrobotne, osoby nieaktywne zawodowo, pozostające bez zatrudnienia oraz nie zaliczające się do kategorii „bezrobotnych”. Ponadto z programu będą mogły korzystać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, zaniedbane wychowawczo, o zmniejszonych szansach życiowych oraz ze środowisk niedostosowanych społecznie. Inicjatywą zainteresowani mogą być również absolwenci przygotowujący się do wejścia na rynek pracy, potrzebujący wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.
Nowopowstałe Młodzieżowe Centrum Kariery stworzy warunki ułatwiające młodzieży dostęp do usług rynku pracy przez objęcie młodych ludzi w wieku 15-25 lat kompleksowym wsparciem w postaci zaplanowanych form i etapów, metod aktywizacji zawodowej i diagnozy potencjału zawodowego. Pozwoli na identyfikację potrzeb, a także zaplanowanie aktywności w kierunku zmiany sytuacji zawodowej – umożliwiającej uzyskanie zatrudnienia. Usługi doradcze w jednostce prowadzi Agnieszka Frąckowiak. kompetentny i doświadczony doradca zawodowy i długoletni praktyk w dziedzinie poradnictwa zawodowego.